Nieprawidłowy login!

Pokaż Brak hasła!

PRZYPOMNIJ HASŁO

Nieprawidłowe imię!

Nieprawidłowe nazwisko!

Nieprawidłowy nr tel.!

Nieprawidłowy adres e-mail!

Nieprawidłowy login!

Login może się składać wyłącznie z małych liter, cyfr oraz następujących znaków dodatkowych: _ (podkreślnik), . (kropka) @ (at). Nie należy stosować liter z polskimi znaki diakrytycznymi, spacji oraz innych znaków spoza ww listy.

Brak hasła!

Brak hasła!

  • Rejestracja w systemie CUDDRUK jest niezbędnym warunkiem wstępnym w celu złożenia zamówienia, a pozyskane w jej wyniku dane osobowe będą wykorzystane wyłącznie w celach związanych z realizacją zleceń, w tym dla kontaktów handlowych.
  • Dzięki rejestracji istnieje także możliwość (po wyrażeniu osobnej zgody) na otrzymywanie ofert Last minute oraz Newslettera.
  • Rejestracja w systemie CUDDRUK oznacza akceptację regulaminu portalu
  • Klientem portalu cuddruk może zostać wyłącznie osoba prawna, osoba fizyczna, o ile prowadzi działalność gospodarczą lub zawodową lub jednostka organizacyjna nie posiadające osobowości prawnej, której odrębne przepisy nadają prawo do nabywania we własnym imieniu praw i zaciągania zobowiązań. Dokonywanie za pośrednictwem Portalu czynności prawnych przez osobę nie spełniającą powyższego warunku będzie obciążało wyłącznie tę osobę.

Nieprawidłowy login!

Nieprawidłowy adres e-mail!

Aby wygenerować nowe hasło do swojego konta, należy wpisać login oraz adres e-mail podany podczas rejestracji. Po wpisaniu prawidłowych danych, otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą dalsze instrukcje postępowania.

Close
 

Książki

Drukowanie książek

W czasach procesorów, tabletów, smartfonów i ebooków my z uporem stawiamy na coś, co niezmiennie towarzyszy człowiekowi od starożytności. Książka – wyjątkowy nośnik wiedzy, który przez stulecia zmieniał swoją formę od glinianych tabliczek, pergaminowe zwoje, przez rewolucję Gutenberga, która pozwoliła na masowy druk książek, po wysoce skomplikowane formy, jakie przyjmuje dziś. Dzisiejsza produkcja książki wymyka się klasycznej definicji „trwałego zapisu myśli ludzkiej w postaci publikacji wielostronicowej”. 

Książki od lat są oczkiem w głowie naszej drukarni, dlatego z przyjemnością zapraszamy Cię w nasz świat, gdzie pokażemy jak różnorodny potrafi on być. 
Przez lata utarł się stereotyp książki w twardej oprawie jako publikacji, której jedną z nielicznych form odróżnienia był np. zaokrąglony grzbiet. Aby sprawić, że nasze dzieło będzie odróżniać się na półce, warto wiedzieć, jakie możliwości daje dzisiejsza technologia. Pokrótce postaramy się przedstawić te możliwości.

Wybór oprawy 

Oprawianie książek to etap produkcji, na którym łączymy blok z oprawą. Wybór oprawy ma wielki wpływ na finalny wygląd książki. Warto już na etapie projektowania i przygotowania książki do druku wiedzieć, na którą z wielu form opraw się decydujemy. Pierwszą decyzją, przed którą stajemy, jest wybór pomiędzy oprawą twardą a miękką.

ksiazka_twarda_oprawa_1

Niewątpliwie największą zaletą druku książek w twardych oprawach jest ich odporność podczas użytkowania. Twarda oprawa to najtrwalsza forma ochrony bloku. Jako że dziś to okładka sprzedaje książkę, warto zastanowić się nad formą okleiny, jaka będzie użyta, oraz form jej uszlachetnienia. Często stosowanym zabiegiem są okleiny imitujące płótno bądź skórę. 

  • Galeria
  • Galeria

Okleiny te nie zawsze są podłożem, na którym można drukować offsetowo, ale świetnie poddają innym formom obróbki, takim jak suchy tłok czy hotstamping.

  • Galeria
  • Galeria

Drugim rodzajem opraw są oprawy miękkie. Rozróżniamy kilka rodzajów opraw miękkich - otabind, oprawa szwajcarska, oprawa z odkrytym grzbietem - a ich cechą wspólną jest okładka, która nie posiada wzmocnienia w postaci tektury. Zaletą tego typu opraw jest możliwość eksponowania bloku oraz kolorowych nici. Podobnie jak w przypadku opraw twardych, jeśli chodzi o uszlachetnienia, tu ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

ksiazka_grzbiet_i_nici

Spytaj o cenę książek w twardej oprawie: KLIK
Spytaj o cenę książek w miękkiej oprawie: KLIK

Szyta czy klejona

Czasami to rodzaj oprawy determinuje wybór jednego z trzech sposobów spajania bloków np. w książkach z odkrytym grzbietem będzie to zawsze szycie. Jednocześnie wszystkie rodzaje opraw, gdzie okładka ma formę zamkniętą, pozwalają nam na wybór pomiędzy szyciem, klejeniem lub oprawą szytoklejoną. 

Wielokrotnie koszt druku książki to najważniejszy aspekt przy wyborze sposobu spajania oprawy z blokiem i klienci decydują się na standardową oprawę klejoną, ale jeśli priorytetem jest dla nas np. otwieralność książki, to sugerujemy pozostałe formy. Książki szytoklejone są kombinacją powyższych wariantów.

  • Galeria
  • Galeria

Self-publishing

Od kiedy w 2016 roku Michał Szafrański krok po kroku pokazał, jak z pominięciem wydawnictw wydał, a następnie w pięć miesięcy sprzedał zawrotną liczbę 17 tys. egzemplarzy swojej książki “Finansowy ninja”, w Polsce zaplanowała moda na self-publishing.

Przy dzisiejszej dostępności do programów graficznych przygotowanie książki do druku jest proste jak nigdy wcześniej. Ryzykujemy jedynie własny czas. 


Debiutujący autor z pewnością zada sobie pytanie, gdzie wydrukować książkę. Drukarni jest wiele - warto wybrać taką, która oprócz drukowania książek potrafi również przeprowadzić autora przez cały proces produkcji. W CUD sprawdzimy, czy przygotowana przez Ciebie do druku książka jest wolna od wad w zakresie projektu, żeby efekt finalny był dokładnie taki, jakiego oczekujesz.

A co z ceną? Tani druk książek jest możliwy. Warto przy tym pamiętać, że zmiana nawet jednego parametru - na przykład zmniejszenie formatu książki o kilka milimetrów - może mieć spory wpłw na cenę. Nasz dział obsługi klienta pozwoli oszacować koszt wydruku książki i w razie potrzeby doradzić bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Wydanie książki drukiem naprawdę jeszcze nigdy nie było tak proste.

Po więcej informacji zapraszamy na naszego bloga: KLIK

 

W razie wątpliwości związanych z tym produktem, prosimy o kontakt mailowy:  sklep@cuddruk.pl 
lub telefoniczny:  32 248 66 73  (w dni robocze od godziny 8.00 do 16.00).